02163712532

Antirefle Cam Nedir

antrefle, antrefle cam, antirefle cam nedir, numaralı cam hakkıında bilmeniz gerekenler, güneş gözlüğü, optik gözlük, numaralı camlar,

  • Antrefle Cam

   13.01.2018

    
    Antrefle Cam
    
   Anterfle'nin anlamı, ışık yansımasına karşı olan  demektir. ilk kez 1982 yılında ilk defa İngiliz bilim adamı Dennis Taylor tarafından camın ince bir film tabakası ile kaplanmasının prensipleri bulunmuştur.
    
   Bütün saydam ve parlak yüzeylerde yansıma meydana gelir.Cisimleri yaydıkları ışınlar sayesinde görürüz. Hava ve gözlük camları farklı kırma indekslerine sahiptirler. Camlar ışığın geçmesini azaltarak cam üzerinde yansımaların oluşmasına sebep olurlar.
    
   Yansımalar ise gözlük camını yüzümüzün önünde görmemize sebep olur. Görüntü netliğini azaltır, flu gösterir. Yansımadan kaynaklanan bu olumsuzluklar, yansımayı önleyen bazı özel kaplamalarla en aza indirgenebilir. Böylece camın saydamlığı ve berraklığı da artırılmış olacaktır.

 •  

  Antirefle cam;

   

  sezer optik Antirefle Cam Hakında. Özel bir işlemle yansımaz hale getirilme işlemidir. Antirefle cam'a mikroskopla baktığımızda, yüzeyin parlaklığının gittiğini, pürüzlü olduğunu görürüz. Bu sayede:Yansımanın azalması sonucu ışığın geçirgenliği artar ve görüş kabiliyeti yükselir.

  Daha iyi görüntü sağlandığı için bilgisayar ve tv cep telefonu gibi ekranlı cihazlarda kontraslık sağlar.
  Otomobil sürücüleri için görüşü daha net yapacağı için seyir konforunu artırır.Işık yansımasını önlediği için estetik bir görünüm oluşturur.

   Mineral Ve Organik Cam

   

  Mineral Camın bulunması insanlık tarihinin önemli bir kilometre taşlarındandır, Ve sayılamayacak kadar çok alanda kullanılan soy bir maddedir cam. Kırılganlığı, ağır oluşu, kolay buğulanması olumsuz özellikleri gibi varsa da birçok üstünlüğü vardır.
   
  Şeffaflığı çok yüksektir ve kolay toz tutmaz. Temizlemesi de kolaydır. Birçok kimyasal maddeden ve sıcaktan etkilenmez. Çap ölçüsü ve şeffaflığı zamanla değişmez. Cam fabrikada üretim esnasında  renkli yapılabilir, sonradan asla renklendirelemez.

  Organik camlar, plastikten ve cr39 hammedesinden üretilen ve cama alternatif olarak üretilen şeffaf materyallerdir. Cama oranla daha hafif ve kırılmaya karşı daha dayanıklıdır. Bu olumlu özelliklerinin yanında bazı eksikliklerini de anmak gerekmektedir.
   
  Organik camlar kolay çizilebilir ve elektrostatik sebebiyle  toz tutar. Aşırı Sıcaktan ve bazı kimyasallardan etkilenebilir. Temizlerken daha dikkatli olmak gerekmektedir. Şeffaflığı ise mineral cama oranla daha düşüktür.


  Yaset SEZER
   
  Sezer Optik
  Sizde Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
  İsminizE-Mailiniz

  Yorumunuzu YazınızGüvenlik Kodu Giriniz :

  1636
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  antrefle

  antrefle cam

  antirefle cam nedir

  numaralı cam hakkıında bilmeniz gerekenler

  güneş gözlüğü

  optik gözlük

  numaralı camlar