Ürün Başarıyla Sepetinize Eklendi Sepete Gitmek için Tıklayınız
Gözlüğün Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız | Gözlük Markaları |

Gözlüğün Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız | Gözlük Markaları |

Gözlük, gözlük orijinalliği, orjinal gözlüğü nasıl anlarız, Rayban güneş gözlüğü, rayban güneş gözlüğü modelleri, marka güneş gözlüğü modelleri, orjinal güneş gözlüğü modelleri, güneş gözlüğü, maltepede güneş gözlüğü mağazası, sahte gözlük nasıl anlaşılır,

  • Gözlüğün Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız

   26.10.2017

   Gözlüğün Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız: Gözlük şakaya gelmez. Görme yetisini sağlayan gözlerimize taktığımız gözlükler, kaliteli ve bilinen bir yerden alınmadıysanız, gözlerinizi bozabilir, ileriye dönük rahatsızlıklar verebilir. Bu yüzden satın alıp kullandığınız gözlüklerin orjinal ve kaliteli olması gerekir. Devamını lütfen okuyun..

 •              

   

                                                Gözlüğün Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız

   

  Gözlük şakaya gelmez. Görme yetisini sağlayan gözlerimize taktığımız gözlükler, kaliteli ve bilinen bir yerden alınmadıysa, gözlerinizi bozabilir, ileriye dönük rahatsızlıklar verebilir. Öncelikli olarak gözlük camının yüzde 100 ultraviyole ışın koruyuculuğuna sahip olup olmadığına bakılmasını tavsiye ediyoruz, "Sahte bir güneş gözlüğü yalancı bir karanlığa neden olur. Bu da göz bebeğinin büyümesine ve zararlı ultraviyole ışınlarının göz içine daha çok girmesine neden olur.

  Bu yüzden satın alıp kullandığınız gözlüklerin orjinal ve kaliteli olması gerekir.

  Sahte gözlükler gözlerinize  zarar verir, peki sahte gözlüğü nasıl anlarız? Bunu anlamanın bir çok yolu var. Satın alacağınız gözlüğün piyasası normalde yüksek fiyatta ise, ama satın alacağınız kişi bunu size çok ucuza sağlıyorsa, alacağınız gözlüğün orijinalliğinde bir sıkıntı olma ihtimali çok yüksektir. Sahte olan bir gözlüğün kalitesi dikkatli incelenince mutlaka bir kaç noktadan anlaşılır, kulak arkası terminali, Burun plaketi, camların yazıları, sap içi yazıları. Mesela Rayban güneş gözlüklerinde gözlüğün cam bölgesinde RB şeklinde oyulmuş yada lazerle yazılmış bir Rayban logosu vardır. Bu logo baktığınız gözlükte yoksa o gözlük sahtedir. Yine Rayban'ın gözlük camının üst tarafında da lazerle işlenmiş  Rayban yazısı bulunur. Eğer bu logo camın alt tarafındaysa veya işçilik kötüyse, iyi bir şekilde belirli puntoda değilse gözlük sahtedir.

  Orijinal güneş gözlüğü simgesi nedir?


  Orijinal güneş gözlüğü için öncelikle güneş gözlüğünüzü güvendiğiniz satış noktalarından faturalı olarak ve distribütör garanti sertefikalı satın almanız önemlidir. Seyyar satıcılardan veya bu işin ehli olmayan mağazalardan ucuza satın aldığınızı düşündüğünüz güneş gözlüklerinin gözünüzü korumayacağını, yarardan öte zarar verdiğini ve güneş ışınlarını olduğu gibi geçirdiğini unutmayın! Bu arada yakın zamanda Sağlık Bakanlığı ve Optisyenler birliği işbirliği ile göz sağlığını korumanız amacıyla ruhsatlı gözlükçülerden alışveriş etmeniz gerektiği konusunda bir kamu spotu yayınlandığını da hatırlatalım.
   
  Kaliteli ve orijinal bir gözlüğün yüze tam oturması gerekir ve kullanılan materyallerin iyi olması da çok önemlidir.
  Orijinal bir güneş gözlüğünün camlarının içerisinde mutlaka markanın bir simgesi  yer alır,  Gözlükte sap içlerinde, burun aralığı üzerinde veya altında. Logo ufak bile olsa güneş gözlüğünü ışığa tutup bakarak, logoyu rahatlıkla görebilirsiniz.

  Güneş gözlüğünde CE işareti olmalı, CE işareti, ürünlerin serbest dolaşımını sağlayabilmek amacıyla Avrupa Birliği’nin 1985 yılında hazırladığı Yeni Yaklaşım konusunda uygulanan bir sağlık ve güvenlik işaretidir. Bu yapılırken, AB genelinde kullanılan değişik uygunluk işaretleri yerine, AB direktiflerine uygunluğunu belirten tek tip AB işareti kullanılması amaçlandı.
   
  Bir diğer deyişle CE işareti, bir ürünün insan, hayvan ve çevre açısından sağlıklı ve güvenli olduğunu gösteren Avrupa Birliği’nin Yeni Yaklaşım Direktifleri’ne uygunluk işaretidir. Satın aldığınız güneş gözlüğünde veya optik gözlükte CE işaretinin olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Orijinal güneş gözlüğü ve optik gözlüklerde modellerinde bu işaret mutlaka yer alır.

  Gözlüğünüzü güvendiğiniz bir satış noktasından veya  sezer optik mağazalarından aldıysanız, güneş gözlüğünüzün garanti belgeleri ve sertifikaları da size beraberinde (gönderilecektir) verilecektir. Garanti belgesi satış distribütörü onaylı olması  şart  ve sertifikası olan bir gözlük muhakkak orijinaldir, eğer size fatura veya

  distribütör garantisi yoksa ürün yedek aksamı teminde mutlaka bir problem yaşarsın gözlük türkiye'ye gelişte te farklı bir yol izlenmiş olabilir.

   


  Güneş gözlüğünde UV özelliğinin önemi!

   
  Satın aldığınız güneş gözlüğünün camının UV tabakalı ya da polarize olup olmadığını araştırmanızda fayda vardır. Polarize özelliği taşıyan camların içerisine henüz hamur halindeyken bir film tabakası konulur. Bu tabaka camdaki yansıma ve parlamaları tek bir noktada toplayarak, ışığın geri yansımasını sağlayıp gözünüzü rahatlatır. Polorizenin detayını, polorize nedir ve uv nedir bölümünden Buraya tıklayarak bulabilirsiniz. Sezer Optik Ailesi olarak Sağlıklı bir yaşam diliyoruz.


  yaset SEZER
   
  Sezer Optik
  www.sezeroptik.com
  Sizde Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
  İsminizE-Mailiniz

  Yorumunuzu YazınızGüvenlik Kodu Giriniz :

  50829
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  Gözlük

  gözlük orijinalliği

  orjinal gözlüğü nasıl anlarız

  Rayban güneş gözlüğü

  rayban güneş gözlüğü modelleri

  marka güneş gözlüğü modelleri

  orjinal güneş gözlüğü modelleri

  güneş gözlüğü

  maltepede güneş gözlüğü mağazası

  sahte gözlük nasıl anlaşılır  SON YAZILAR