facebook ile bağlan
02163712532

GÖZLÜK BAKIMI

Gözlük bakımının detayları, güneş gözlüğüne nasıl bakım yaparız, hepsi sayfamızda.

  • GÖZLÜK BAKIMI

   05.12.2017

     GÖZLÜK BAKIMI NASIL OLUR:

   Her şeyde olduğu gibi Gözlüktede bakım çok önemlidir. Camları silerken kullandığımız bezden tutun sakladığımız alana, takıp çıkarırken yapılan hatalar,  bilinmesi gereken çok şey var.
    
   GÖZLÜK NASIL TEMİZLENİR:
   Gözlük camında çıkmayan kirler için özel temizleyici spreyle yada yıkayarakta  temizleyebilirsiniz. Bu tarz maddeler yok ise alternatif olarak şampuanla yıkayabilirsiniz. Cama bir kaç damla şampuan damlatın ve parmağınızla nazikçe ovalayın. Şampuan yerine deterjan pril tarzı kullanmanız kesinlikle yanlış olacaktır. Sabunladıktan sonra bol su ile durulayıp yıkayınız. Kurulamak için yukarıdaki önerdiğimiz cam silme beziniz varsa güzelce kurulayın. Silme bezi yerinede normal kağıt havlu kesinlikle kullanmayın. 

 •            SİLME BEZİNİN ÖNEMİ:

  Gözlük camini silmek için kullandığınız silme bezinin seçimi çok önemlidir. Doğru bir silme bezinde bu tür özellikler olmalı. Öncelikle yumuşak ve hidrofil (su tutan) bir yapıdaki bez seçilmelidir. Cam üzerinde gezdirildiğinde rahat kaymasına özen gösterin ve bez sürekli temiz kalsın. İçersinde kum, toz, kir bulunan silme bezi gözlük camında çizikler oluşturabilir.

            GÖZLÜK CAM TEMİZLİĞİNDEKİ HATALAR:
  Kirlenmiş gözlük camlarını genelde kağıt mendil veya tişörtün bir ucuyla sileriz. Bu işlem kesinlikle yanlıştır. Kağıt mendil sert uçlu pamuk liflerinden oluştuğu için gözlük camin üzerindeki kiri cama bulaştırıp temizlemek yerine dağılmasına neden olur. Kiri temizlemediği gibi cam üzerinde küçük mikroskobik çizikler oluşturacaktır. Deterjan tarzındaki sabunlarla yıkayıp silmekte yanlışlardan biridir.

           GÖZLÜK KULLANIRKEN YAPILAN HATALAR:
  Gözlüğü çıkarıp takarken iki elinizle takıp çıkarın.
  Gözlük caminin çizilmemesi için gözlüğü camının üzerine denk gelecek şekilde asla koymayın.
  Bavul çanta veya cep gibi yerlerde sıkışmasını önlemek için mutlaka kılıfında olsun.
  Yumuşak bez penye  kağıt mendil vs gibi camlara zarar verecek malzemeler lütfen kullanmayın. Gözük camları için yapılan özel maddeler kullanın.
  Kozmetik ürünler, aseton kolonya parfüm gibi bu tarz ürünlerden uzak tutun.
  Güneş ışıklarına direk maruz kalacak şekilde  uzun süre bırakmayın. Özellikle araçların ön panelinde uzun süre bırakmayınız.
  Sandalye koltuk vs gibi oturulacak yerlerde gözlüğünüzü koymamaya özen gösterin. Üstüne oturup basıp  kırılmasına sebep olabilirsiniz.
  Sizde Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
  İsminizE-Mailiniz

  Yorumunuzu YazınızGüvenlik Kodu Giriniz :

  516
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  Gözlük bakımının detayları

  güneş gözlüğüne nasıl bakım yaparız

  hepsi sayfamızda.  KATEGORİLER