02163712532

Hipermetrop

hipermetrop, hipermetrop nedir, hipermetrop tedavisi,

  • Hipermetrop

   13.04.2019

   Hipermetropi, merkezde kırılan ışıkların görme merkezimizin arkasına düşmesi sonucunda kırılan ışınların gözün arka kısmına odaklanmasıdır. Gözün arka kısma odaklanmasından dolayı bu göz hastalığına sahip bireyler yakını bulanık görmektedirler. Hipermetrop hastalığına sahip birey uzaktaki bir objeyi çok iyi görebilir fakat yakını görmekte sorun yaşar. 

 •  HİPERMETROPİ 

   

  Çünkü hipermetrop, miyopun aksine gözün ön-arka uzunluğunun normalden kısa olmasıdır. Bunun sonucunda gözün arkasına  düşen görüntü net algılanamadığı için bulanık görülür. 
  Hipermetrop hastalığı yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkabiliyorken doğuştan ya da çocukluk zamanında da ortaya çıkabilir. Çocukken ortaya çıkması durumunda mutlaka gözlük kullanılmalıdır çünkü içe dönük şaşılığa sebep olabilir.  
  Hipermetrop hastalığına sahip bireyler yakını göremedikleri için gazeteyi,kitabı ya da okunacak başka bir şeyi uzağa tutarak okurlar.  
   
   

   

  Hipermetrop belirtileri nelerdir? 

   
  -Göz çevresinde başlayan ağrılar 
  -Özellikle yakın mesafede bulanık görme 
  -Bir şeye tamamen odaklanamamak, dikkat eksikliği 
  -Gözün çabuk yorulması 
  -Baş ağrılarının başlaması 
  -Kişinin görebilmek için gözlerini şaşı yapması 
   
   

   

  Hipermetrop nasıl tedavi edilir? 

   
  Belirtilerin ortaya çıkmasıyla birlikte mutlaka doktor muayenesi olunmalıdır. Kişinin hipermetrop derecesine bağlı olarak bir reçete yazılır. Hipermetrop numarasına göre gözlük temin ederek daha kaliteli,net bir görüşe sahip olabilirsiniz. Bunun yanında lenste çok fazla ilgi görmektedir. Gözlük ve lensin dışında lazer tedavisi de birçok göz hastalığının tedavisinde kullanıldığı gibi hipermetrop hastalığında da kullanılmaktadır. 

  Sezer Optik 
  Yaset Sezer
  461
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  hipermetrop

  hipermetrop nedir

  hipermetrop tedavisi