Ürün Başarıyla Sepetinize Eklendi Sepete Gitmek için Tıklayınız
Yüzücü Gözlüksüz Yüzmeyin | Numaralı Yüzücü Gözlüğü | Sezer Optik |

Yüzücü Gözlüksüz Yüzmeyin | Numaralı Yüzücü Gözlüğü | Sezer Optik |

Numaralı, Numaralı yüzücü gözlüğü, Speedo numaralı yüzücü gözlüğü, Progear numaralı yüzücü gözlüğü, Efx numaralı yüzücü gözlüğü, Mariner numaralı yüzücü gözlüğü,

  • Yüzücü Gözlüksüz Yüzmeyin

   03.10.2017

   Yüzücü Gözlüksüz Yüzmeyin: Tavsiyemiz numaralı veya numarasız yüzücü gözlüksüz havuza veya denize girmeyin, ve Lütfen tavsiyemizi Göz ardı etmeyin mutlaka Okuyun:

    

 • Yüzücü Gözlüksüz Kesinlikle Yüzmeyin:


  Yüzmek mükemmel bir egzersizdir ve yaz aylarında keyif veren aktivitelerin başında gelmektedir. Ancak yüzme sonrası gözlerde batma, kızarıklık ve kaşıntı yaşanabilmektedir. Öncelikle havuz suyunu mikroplardan arındırmak ve temizlemek için kullanılan başta klor olmak üzere birçok dezenfektan, Gözyaşı tabakasını bozarak göz yüzeyini rahatsız etmektedir.Havuzda gözlerin açık yüzüldüğü durumlarda Kimyasal etkilerle Bozulan ve bütünlüğünü kaybeden gözyaşı tabakaları kuruluk gibi batma gibi Işık hassasiyeti hissedilmesine neden olmaktadır. Kimyasallarla gözyaşı tabakası ve hemen altındaki epitel tabakanın bozulması; Görüşün bulanıklaşması ile birlikte gözü enfeksiyonlara açık hale getirmekte.
   
  Genellikle bakteri ve Virüs kaynaklı enfeksiyonlar gözlerde günlerce süren kızarıklık ve çapaklanmaya neden olama ihtimali çok yüksektir.Havuz ve denize girerken deniz veya yüzücü gözlüğü takılması Klor ve kimyasal toksitteden koruma sağlarken, Şakalaşırken yaşanabilecek travmalara karşı da iyi bir önemli bir gereçtir yüzücü gözlüğü.

  Ayrıcada; kontakt lensler çıkartılmadan havuz, sauna ve kaplıcalara girilmesi çok sakıncalıdır. Yaşanabilecek kornea iltihabı; Çapaklanmayla birlikte gözde ağrı ve kimi zaman kalıcı görme kaybı ile sonuçlanabilecek hasarlara neden olabilme durumu ile karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz çok yüksektir..
   

  Havuzdan çıktıktan sonra yüz ve gözler temiz musluk suyuyla mutlaka yıkanmalıdır.


  Suni gözyaşı damlaları kullanmak da göz yüzeyinden kimyasalları uzaklaştırıp gözyaşı tabakasını yeniden oluşturmaya yardım eder.

  Kaşıntı uzun süre geçmediyse mutlaka uzmana bir doktora başvurun!.


  Havuzdan sonra gözlerdeki kızarıklık ve kaşıntı birkaç dakika sürüp geçiyorsa ilk olarak doktora gitmeye gerek olmayabilir. Ancak birkaç saat süren kaşıntı, kızarıklık ve batmalara gözlerde çapaklanma, görme bulanıklığı ve ağrı eşlik ediyorsa mutlaka bir göz doktoruna başvurulmasını tavsiye ediyoruz sezer optik ailesi olarak.Bunlar tamamen önerimizdir karar sadece ve sadece sizindir.

   
   
   
   
   
  Sizde Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
  İsminizE-Mailiniz

  Yorumunuzu YazınızGüvenlik Kodu Giriniz :

  2120
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  Numaralı

  Numaralı yüzücü gözlüğü

  Speedo numaralı yüzücü gözlüğü

  Progear numaralı yüzücü gözlüğü

  Efx numaralı yüzücü gözlüğü

  Mariner numaralı yüzücü gözlüğü  SON YAZILAR