Ürün Başarıyla Sepetinize Eklendi Sepete Gitmek için Tıklayınız
Numaralı Güneş Gözlüğü Hakkında | Numaralı Güneş Gözlüğü | Sezer Optik

Numaralı Güneş Gözlüğü Hakkında | Numaralı Güneş Gözlüğü | Sezer Optik

Güneş gözlüğü, numaralı gözlük, 2012 Güneş gözlüğü, Numaralı Güneş Gözlüğü, Numaralı güneş gözlük modelleri,

  • Numaralı Güneş Gözlüğü Hakkında

   04.10.2017

   Numaralı Güneş Gözlüğü Hakkında: Numaralı gözlük kullananlar için güneş gözlüğü çilesi vardır. Lütfen Devamını okuyun.

 • Numaralı gözlük kullananlar için güneş gözlüğü üretimi vardır.

   
  Sağlık problemi göz kuruluğu vs nedenlerle lens kullanamıyor ya da gözlük kullanmayı lense tercih ediyorsanız güneş gözlüğünüzü numaralı alıp çok rahat edebilirsiniz. 
  Peki numaralı güneş gözlüğü nasıl olmalı? Numaralı güneş gözlüğü aldığınızda nelere dikkat etmek gerekli?
  Güneş gözlüğü diğer aksesuarlardan farklı olarak sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilecek bazı özelliklere sahiptir. 
  Eğer doğru gözlüğü kullanmazsanız göz sağlığınızı bozabilir, yaşam kalitenizi düşürebilirsiniz.
  Numaralı güneş gözlüğü almadan önce yakın tarihte göz muayenesi olmadıysanız bir göz muayenesi olup göz numaralarını öğrenmeli ve üzerinde göz numaralarınızın yazılı bulunduğu reçeteyle gelmenizde ya da bildirmenizde yarar var. 
  Güneş gözlükleriniz yapılırken camınızın numarası, gerekli inceltme ve boyama (kaplama) işlemleri reçetenize göre uygulanacaktır.

  Numaralı güneş gözlüğünün diğer güneş gözlüklerden farkı nedir?


  Numaralı güneş gözlükleri, normal gözlüklerde kullanılan numaralı camların boyanmasıyla ya da hammaddesinin içine katılarak da yapılır. 
  Boyanarak ya da üretilerek yapılan numaralı camlar seçtiğiniz herhangi bir güneş gözlüğü çerçevesine takılır. 
  Bu numaralı güneş camları gözünüze gelen güneş ışığını kesip kontrastı artırmakla kalmaz göz numaralarınıza göre size en kaliteli görüşü sağlar.

  Bütün güneş gözlüğü çerçevesine numaralı cam yapılabilir mi?


  Yüzlerce güneş gözlüğü modeline numaralı güneş gözlüğü camı uygulaması yapılabilir. 
  Ancak bazı güneş gözlüğü modellerinde bu mümkün olmuyor. Bazı güneş gözlüğü modellerinde ise kaliteli bir görüş sağlamayacağı için bu uygulama tercih etmemekteyiz. Yekpare olarak tabir ettiğimiz gözlük tipine numaralı cam yapma şansımız yok. Çerçevesiz (faset) modellerde ise sağlıklı ve sağlam bir numara uygulaması için seçeceğiniz camlar özel ve kaliteli olmak zorundadır. Camların özel yapım olması ise gözlüğünüzün fiyatını arttıracak. 
  Bombeli (bazlı) modellerde de benzer bir durum söz konusu olacak. Numaralı güneş gözlüğü camları uygulanacak bazı işlemler için özel üretilmekte ve maliyetleri de standart camlara oranla daha pahalıdır. Bombeli (bazlı) modellerde camlar kavisli olduğunda görüntü kalitesi bozulacağından bazı numaralı güneş gözlüğü modellerinde bu uygulama tercih edilmez. 
  Bazı numaralı camlar kavisten (bazdan) kaynaklanan görüntü bozulmasını engellemek için inceltebiliriz ve görüntü kaymasını en aza indirebiliriz.

  Nasıl bir güneş gözlüğü seçilmeliyiz?


  Kullanım kolaylığı ve bakış açısından bakıldığında numaralı güneş gözlüğü için en uygun seçenek kemik (asetat) çerçevelerdir. 
  Bombesi (bazı) az modelleri ise sağlığınız için en uygun seçim olabilir.
  Numaraları yüksek olan kişilerin camlarının kenar kalınlığı fazla olacağından kemik (asetat) gözlüklere uygulanması daha kolay ve daha sağlıklı olacaktır ve maliyeti de diğer modellere oranla daha düşük olacaktır. 
  Fiyat aralığınıza göre camlara ekletebileceğiniz polarize ve antirefle polikarbon gibi koruma özellikleri de numaralı güneş gözlüğünüz kullanıma hazır hale gelecektir.

  Numaralı Güneş Gözlüğü Hakkında:

  Numaralı gözlük kullananlar artık üzülmeyin,sizlere de istediğiniz güneş gözlüğü çerçevesini beğendiğiniz yüzlerce çeşitte yapabiliriz. 
  Güneş gözlüklerinde de numaralı camlar kullanılabilir, ancak bunun bazı şartları vardır. 
  Mesela aşırı bombesi (bazı) olan bir güneş gözlüğü haricinde onlara da yaparız ancak % 100 performans vermez. Sebebine gelince yoğun bombeli (bazlı) bir gözlüğe numaralı cam taktığınızda camda prizmatik etkiler meydana getirir bu da sizin çukur tümsek vs görmenize neden olur.

  Özellikle hasta miyop ise bunu hemen algılar. Yerleri çukur, düz çizgileri eğri büğrü görmeye başlar ve numaralı güneş gözlüğü kullanıcısı sürekli olarak baş dönmesi ve baş ağrısı görmede farklılık hissedebilir. 
  Sonuçta aşırı bombeli (bazlı) numaralı camlarda gözleri rahatsız etme ihtimali çok yüksek ihtimaldir.
  Sezer Optik ailesi olarak numaralı güneş gözlüğü seçiminde mümkün olduğu kadar düz ve köşeli güneş gözlüğü çerçeveleri tercih etmelerini tavsiye ederiz.

  www.sezeroptik.com üzerinden numaralı güneş gözlüğü modellerini inceleyebilir, alabilirsiniz. Arayarak yardım alabilir, imkanınız varsa mağazalarımıza uğrayarak da tercih yapabilirsiniz, bizler de size yakışacak en güzel numaralı güneş gözlüğünü tavsiye edebiliriz. 
  Belirtilen kriterlere uygun numaralı güneş gözlüğü çerçevesini seçmekte zorlanmadan harika bir numaralı güneş gözlüğüne siz değerli müşterilerimizi kavuşturacağımızı umuyoruz, siz değerli müşterilerimize en güzel hizmeti vermeyi tahhüt ediyoruz.
   
   
   
   
  Yaset Sezer
  Sezer Optik
  Sizde Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz
  İsminizE-Mailiniz

  Yorumunuzu YazınızGüvenlik Kodu Giriniz :

  52641
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  Güneş gözlüğü

  numaralı gözlük

  2012 Güneş gözlüğü

  Numaralı Güneş Gözlüğü

  Numaralı güneş gözlük modelleri  SON YAZILAR